![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 2437212
*
nr 243 7212
Pigtittare
längd (a)
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 maj 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/5 05:15:58
1
200 kr
23/5 13:08:25
2
150 kr
25/5 18:58:27
3
350 kr
25/5 22:10:48
4
500 kr
26/5 15:59:47
1
450 kr
26/5 16:00:43
1
500 kr
26/5 16:01:27
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Pigtittare
nr 243 7212
Pigtittare
längd (a)
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 maj 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/5 05:15:58 | 1 | 200 kr |
23/5 13:08:25 | 2 | 150 kr |
25/5 18:58:27 | 3 | 350 kr |
25/5 22:10:48 | 4 | 500 kr |
26/5 15:59:47 | 1 | 450 kr |
26/5 16:00:43 | 1 | 500 kr |
26/5 16:01:27 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53